Sıkça Sorulan Sorular

NEDEN ELMACIK?

Satış öncesinde teknolojik yararlılık danışmanlığı ve satış sonrası tam destek anlayışıyla size en uygun teknolojiyi mümkün olan en mükemmel şartlarda sunmayı ilke edinen Elmacık, ihtiyaçlarınızı maksimum düzeyde minimum fiyatlarla sağlama çabasındadır. Sizi teklifimizi tecrübe etmek için www.elmacik.com’ a davet ediyoruz.

www.elmacik.com’ da özel kampanyalar, zengin ürün seçenekleri, ayrıntılı ürün bilgileri, ürün karşılaştırma olanakları, ürün yararlılık danışmanları, ürünler hakkında sık sorulan sorular, kullanıcı yorumları ve diğer özellikleri ile alışveriş öncesi ve sonrasında tam destek anlayışıyla her an yanınızdayız.

NEDEN ÜYE OLMALIYIM?

elmacik.com’ a sipariş verebilmek, özel indirimler, kampanyalar ve promosyonlardan haberdar olmak ve sizlere sunmuş olduğumuz elmacik.com avantajlarından yararlanabilmek için elmacik.com’a üye olmanız gerekmektedir.

NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

elmacik.com’ a üyelik tamamen ücretsizdir. Üye olmak için ad, soyad, bir telefon numarası ve e-mail adresi yeterlidir. Alışverişinizi yapmak istediğiniz anda teslimat ve fatura adreslerinizi tamamlayarak işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

ÜYE OLMADAN ALIŞVERİŞ YAPABİLİR MİYİM?

Üye olmadan alışveriş yapmanız mümkün olmakla birlikte, siparişlerinizi ve ürünlerin durumunu takip edebilmeniz ve üyelik avantajlarından faydalanabilmeniz için kesinlikle üye olmanızı tavsiye edebiliriz.

ŞİFREMİ UNUTTUM, NE YAPMALIYIM?

‘Şifremi unuttum’ bağlantısına tıklayarak sistemimize kayıtlı e-mail adresinize geçici yeni şifrenizi isteyebilirsiniz. Şifreniz en kısa sürede kayıtlı e-mail adresinize gönderilecektir.

KAYITLI OLDUĞUM E-MAİL ADRESİMİ UNUTTUM, NE YAPMALIYIM?

Sistemimize kayıtlı e-mail adresinizi unuttuysanız, destek almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

ÜYE OLANLARDAN TELEFON BİLGİSİ NEDEN İSTENMEKTEDİR?

Bazı siparişlerin gerçeğe uygun olmaması, sadece deneme amaçlı siparişler verilmesi gibi durumlarla karşılaşmanın yanı sıra yanlış adres ve sipariş gibi istenmeyen durumların ortadan kaldırılması; bilerek veya bilmeyerek oluşabilecek hataların önüne geçilebilmesi ve böylece iş, zaman ve performans kaybının da önüne geçilebilmesi amacıyla onayınızı almak için telefon bilginizi istemekteyiz.

ARADIĞIM ÜRÜNE EN KOLAY NASIL ULAŞABİLİRİM?

Sitemizin ana sayfasında bulunan arama kutucuğuna aradığınız ürünün birkaç harfini yazarak arama tuşuna basmanız aradığınız ürüne ulaşmanız için yeterli olacağı gibi arzu ederseniz ana sayfada sol bölümde bulunan ana kategori ve alt kategori seçeneklerini kullanarak da aradığınız ürüne ulaşmanız kolayca mümkün olacaktır.

ARADIĞIM ÜRÜNÜ BULAMADIM, NE YAPMALIYIM?

Aradığınız ürünü bulamadıysanız sitemizdeki “Bize Ulaşın” bölümünden yazarak veya 0850 885 0393 nolu telefon numaramızdan bize ulaşarak da ürün hakkında bilgi alabilirsiniz.

ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIRMAK MÜMKÜN MÜ?

Ürünlerin listelendiği sayfalarda, "karşılaştırmak için işaretleyin" kutucuklarını seçerek ürünleri birbiri ile karşılaştırabilirsiniz.

ALIŞVERİŞ SEPETİ NEDİR?

İnternet sitemizde, almak istediğiniz ürünlerin seçildikten sonra toplu halde bulunduğu kişiye özel bir alandır. Siparişinizi vermeden önce sepetinizdekilere ekleme, çıkarma yapabilir, adetlerini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Sepetiniz sistemden çıkmanız durumunda veya internet tarayıcınızı kapattığınızda dahi saklanır ve bir sonraki girişinizde kaldığınız yerden devam etmenize olanak verir.

İLK DEFA ALIŞVERİŞ YAPACAĞIM, NEREDEN BAŞLAMALIYIM?

elmacik.com ’ da bulunan tüm ürünleri üye olmadan sepetinize ekleyebilirsiniz. Ancak alışverişinizi tamamlayıp sepetinizdeki ürünleri satın alabilmeniz için anasayfada sağ kolonda bulunan üyelik linkiyle üyelik aşamalarını tamamlamalısınız. Seçtiğiniz ürünleri "Satın Al" tuşunu kullanarak sepetinize ekleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Sepetinizde bulunan ürün sayısını ve sepetinizin tutarını her sayfada, sağ kolonda görebilirsiniz. Sağ kolondaki "Sepetim" linkine tıklayıp sepette bulunan ürünleri ve bu ürünler için farklı ödeme seçeneklerini görmeniz mümkündür. Sepetinizdeki ürün adedini değiştirebilmek için yeni adedi yazarak, "sepeti güncelle" butonuna, sepetinizi tamamen boşaltmak için "Sepeti boşalt" butonuna basınız. "Alışverişe Dön" butonuna basıp ana sayfaya dönerek yeni ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. Ürün eklemeyi tamamladıktan sonra sepetinizi onaylayıp teslimat ve fatura adreslerinizi seçiniz. Lütfen fatura bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz. Fatura bilgileri sipariş kayıt edildikten sonra değiştirilememektedir.

Ödeme bilgilerini doldurup "Siparişi onayla" tuşuna basınız. Siparişiniz alındığında "siparişiniz iletilmiştir" mesajı ekrana gelecektir. "Siparişiniz onaylandı" e-maili ile birlikte siparişiniz hazırlanacak ve teslimat adresinize gönderilecektir.

DÖVİZ KURLARINIZ NASIL BELİRLENİYOR?

elmacik.com ’da fiyatları USD/Euro olarak görünen ürünlerin satış fiyatları, günlük olarak TC Merkez Bankası Döviz Satış Kuru üzerinden hesaplanır ve sitemizde yayınlanır.

FİYATLARINIZA KDV DÂHİL Mİ?

Sitemizde görmüş olduğunuz ürünlerin fiyatları sitemize özel olup aksi belirtilmedikçe KDV (Katma Değer Vergisi) ve ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) fiyatlara dâhildir. KDV, ÖTV veya diğer vergilerdeki değişiklikler ve gelebilecek yeni vergiler fiyatlara aynen yansıtılacaktır. Tüm ürünlerde KDV oranı %18' dir.

TAKSİTLİ ÖDEMELERDE VADE FARKLARI VE DİĞER UYGULAMALAR NASILDIR?

Fiyatları Euro ve USD cinsinden görünen ürün bedellerinde taksitler satış yapılan günkü kurdan sabitlenir. Diğer fiyatlar Türk Lirası cinsindendir. Her ürünün ve bankanın kendine göre taksit seçenekleri ve vade durumları ürün tanıtım sayfasında ve ödeme sırasında ayrıca görülebilecektir.

ÖDEMELERİ NASIL YAPABİLİRİM?

Ödemelerinizi kredi kartıyla ile yapabilirsiniz!

Sitemizde bulunan bankaların kredi kartları ile taksitli ve peşin alışveriş yapabildiğiniz gibi Türkiye’de faaliyet gösteren diğer bankaların Visa/Mastercard kredi kartları ve sanal kartlarla da peşin alışveriş yapabilirsiniz. Bankaların sanal kartlarını peşin ödemelerinizde, sanal kredi kartlarını ise tüm ödemelerinizde kullanabilirsiniz.

Ödemelerinizi banka havalesiyle yapabilirsiniz!

Banka havalesi veya yapacağınız EFT (Elektronik Fon Transferi) için, alıcı ismini ‘Elmacık Bilgisayar Bilişim ve Reklamcılık Ticaret ve Sanayi Ltd Şti’ olarak belirtiniz. İşlem açıklamasında mutlaka müşteri isim, soy isim ve sipariş numarasını belirtiniz.

Havale/EFT için banka hesap numaralarımız:

Üç iş günü içerisinde havaleniz bankaya ulaşırsa siparişiniz onaylanır. Üç iş günü içerisinde havalesi bankaya ulaşmayan müşterilere hatırlatma e-maili gönderilir. Havalesi yine de ulaşmayan siparişler iptal edilir.

SİPARİŞİM NEDEN ONAYLANMADI? NE YAPMALIYIM?

Siparişleriniz ilgili banka veya finans kurumu tarafından onaylanmaktadır. Kredi kartı bakiyeniz yetersiz veya internetten alışverişe kapalı ise farklı bir kredi kartı ile bir deneme daha yapabilir veya bankanızla irtibata geçebilirsiniz. Bankanız tarafından yapılan olası güvenlik sorgulamaları için bankanızdaki kayıtlarda telefonlarınızın güncel olması teslimat sürecini hızlandıracaktır.

Bu durum bankanızın onay kriterleri, kredi kartı limitiniz ve bankanızın güvenlik kurallarıyla ilgilidir. Bu konuyla ilgili bankanıza ulaşmak için aşağıdaki çağrı merkezi numaralarından faydalanabilirsiniz.

SİPARİŞİMİ ONAYLADIKTAN SONRA VAZGEÇTİM, NASIL İPTAL EDEBİLİRİM?

Siparişinizin iptalinde iade prosedürleri geçerlidir.

SİPARİŞİMİN İÇERİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMAK İSTİYORUM, NASIL YAPABİLİRİM?

Sipariş onayladıktan sonra içeriğinde değişiklik yapılamamaktadır. Eğer siparişinize ekleme yapmak istiyorsanız, eklemek istediğiniz ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz; aynı gün olduğu takdirde siparişleriniz birlikte gönderilecektir. Eğer siparişinizden bir ürün çıkarmak isterseniz, siparişinizi iptal edip yeni bir sipariş verebilirsiniz. Eski siparişinizin iptali için değişim ve iade prosedürleri geçerli olacaktır.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ NEDİR?

Mesafeli Satış Sözleşmesi, "Tüketicinin korunması hakkında kanun" müşteri haklarını tanımlamak ve korumak amacıyla hazırlanmıştır. İlgili kanun gereği internet üzerinden alışveriş yapan müşterilerin, bu sözleşmeyi elektronik ortamda onaylaması gerekmektedir. Yine ilgili kanun gereği Mesafeli Satış Sözleşmesi onaylanmadan elmacik.com sitesi aracılığıyla alışveriş yapılamamaktadır

3D SECURE NEDİR?

Internet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. Visa ve MasterCard' ın geliştirdiği bu "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

3D SECURE NEDEN GÜVENLİDİR?

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleştirilirken, banka tarafından, kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin size veya başka kimselere ait kartları internet ortamında kullanması bu sayede engellenmektedir.

3D SECURE NASIL ÇALIŞIR?

Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir. Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer. Kart sahibinin karşısına, siteden bağımsız olarak alıcının kendi bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pencere açılır. Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder. Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

ELMACİK.COM’ DA ALIŞVERİŞ YAPMAK GÜVENLİ MİDİR?

Elmacik.com’da sisteme gireceğiniz gizli kalması gereken tüm kişisel bilgiler, şirket çalışanlarımız dahil kimsenin ulaşamayacağı şekilde bankanıza ulaştırılır. Bu gizlilik, uluslar arası düzeyde, devletlerce kabul görmüş elektronik güvenlik sertifikası sağlayıcıları tarafından Elmacik.com’a verilen SSL sertifikası ile sağlanmaktadır. Bu sayede bilgileriniz sizinle bankanız arasında şifreli olarak aktarılmakta ve hiçbir şekilde Elmacik.com sunucularına kaydedilmektedir. Herhangi bir şekilde kötü niyetli bir kimse bu verileri ele geçirecek olsa bile, SSL sertifikası ile sağlanmış olan ve dünyaca standart olarak kabul edilen şifreleme sayesinde, bilgiler çözülemeyecektir. Bu şifreleme, pratikte kırılması imkânsız olan bir algoritmadır. Dolayısıyla Elmacik.com çalışanları dahi kredi kartı bilgileri gibi gizli verilere ulaşamazlar.

Güvenlik sertifikası ile korunan sayfalarda, internet tarayıcınızın genellikle adres satırında veya durum çubuğunda bulunan bir kilit işareti görürsünüz. Ayrıca http:// ile başlayan internet adresleri güvenli bölgede https:// olarak değişir. Tarayıcınızdaki kilit işaretine tıkladığınız zaman sitemizi koruyan güvenlik sertifikasını görüntüleyebilirsiniz. Tarayıcınız tarafından “bu siteyle yapılan bağlantılar güvenlidir” notunu da orada görebilirsiniz.

SİPARİŞİMİ VERDİM ŞİMDİ NE YAPMALIYIM?

Sayfamızda siparişleriniz Banka Havalesi ve kredi kartı ile alınmaktadır.

1) Banka havalesi ile vermiş olduğunuz siparişlerde, size belirtilen banka hesap numaralarından herhangi birine 3 iş günü içinde ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına isminizi ve sipariş numaranızı yazmayı lütfen unutmayınız.

2) Kredi kartı ile vermiş olduğunuz siparişlerde herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. e-mail adresinize siparişinizin durumu ile ilgili bilgiler ulaşacaktır. Ya da müşteri hizmetlerimiz sizi telefon / e-mail yolu ile bilgilendireceklerdir.

Yaptığım alıverişlerde teslimat şekilleri nasıldır?

Siparişini verdiğiniz ve ödemesini yaptığınız ürünler en geç 2 iş günü içinde kargoya teslim edilecektir. Şu an için tek teslimat şeklimiz Kargo iledir. Özel durumlarda müşteri hizmetlerimizi arayarak siparişlerinizi ofisimizden alabilirsiniz. Adres bilgilerimiz için tıklayın.

Alışveriş yapmak için kredi kartı bilgilerimi girmek zorunda mıyım?

Sayfamızdan Banka havalesi ve kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz.

İnternet sitemizde yapacağınız her alışveriş %100 güvenlidir. Sistemimiz dünyaca ünlü güvenlik kuruluşu olan Cloudflare ve DigiCert tarafından korunmaktadır 128 bit’lik SSL (Secure Socket Layer) güvenliği içerisinde kredi kartı numaranızı sizin dışınızda kimse görüntüleyemez, ulaşamaz. Kredi kartı numaranızı girdiğiniz anda numaranıza ait bilgiler şifrelenerek bankaya gönderilir. Firmamız dâhil olmak üzere üçüncü şahıslar tarafından bilgilerinizin görüntülenmesi veya ulaşılması mümkün değildir. Kart bilgileriniz sadece siz ve banka arasındadır. Ayrıca dilerseniz internet bankacılığı aracılığı ile bir sanal kart oluşturup, limitini tamamen kendiniz belirleyip kullanıma açıp kapatabileceğiniz bu sanal kartla da alışverişinizi yapabiliriz.

HEDİYE ÇEKLERİ NASIL KULLANILIR?

Elmacık Hediye Çekinizi kullanarak elmacik.com' dan alışveriş yapabilirsiniz! Hediye çekinizi alışverişinizin ancak son adımında kullanabilirsiniz. Önce ödeme seçeneklerinden size uygun olanı seçiniz ve işleminize devam ediniz. Daha sonra "Kampanya Fırsatları"nın altında bulunan "Hediye Çekimi Kullanmak İstiyorum" kutucuğunu işaretleyiniz. Hediye çeki numarasını ve hediye çeki tutarını yazdıktan sonra "Kullan" butonuna tıklayarak çekinizin doğruluğunu teyit ediniz. Daha sonra kredi kartı bilgilerinizi de yazarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Kazandığınız hediye çeki numaralarını, çek tutarını, çekin son kullanma tarihini, bu çeki hangi alışverişten kazandığınızın bilgisini sisteme giriş yaptıktan sonra “Özel Üyelik Bilgilerim” sayfasında “Hediye Çeki Bilgilerim linkine tıklayarak görebilirsiniz.

TESLİMAT

Siparişim ne zaman ulaşır?

Ödemenizin doğrulandığı gün ürün stokta olduğu takdirde saat 17:00’a kadar kargoya verilir. Kargonun ürünü size ulaştırması süresi genel olarak 1-3 iş günü arasındadır.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizi, elmacik.com’ da üye girişi linkinden bilgilerinizi girdikten sonra, ‘Siparişlerim’ linkine tıklayarak takip edebilirsiniz.

Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi, resimli ve onaylı bir kimlik veya kimlik yerine geçen onaylı bir belge ve imzanızı ibraz ederek teslim alabilirsiniz. Lütfen, ürününüzü teslim alırken ürün ambalajını açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz. Teslim alınan ürün hasarsız ve eksiksiz sayılacağından sağlam olmayan ambalajı teslim almayınız. Teslimat sırasında ürünün hasarlı, ambalajı açılmış veya eksik olduğunun tespiti durumunda teslimatı yapan kurye ile durumu açıkça bildiren bir tutanak tutmanız gerekir.

Teslimat anında ben yoksam sipariş kime teslim edilir?

Siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası mukabilinde teslim edilmektedir. Bu nedenle üyelik bilgilerinizdeki adresin doğruluğundan emin olunuz.

Teslimat anında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

Kargo sorumlusu size siparişinizi teslim alabileceğiniz kargo şirketinin telefon numarasını da içeren bir ihbar notu bırakacaktır. Haber formunun bırakılmasını takip eden iş günü, kargo firmasının yoğunluğuna göre aynı adrese ikinci uğrama gerçekleştirilebilmektedir. Aksi durumda, ürününüzü ilgili kargo şubesine giderek ürünü sizin teslim almanız gerekecektir.

Teslimatta gecikme olduğunda ne yapmalıyım?

Üye girişi yaptıktan sonra "Siparişlerim" tuşuna tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol ediniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi 1-3 iş günü dışındaysa, elmacik@elmacik.com adresine e-mail atarak ya da 0850 885 03 93 no.lu telefondan bize ulaşarak bilgi alınız.

Kurulum ve servis gerektiren ürünler için ne yapmalıyım?

Siparişiniz teslim edildikten sonra lütfen size en yakın anlaşmalı servisle irtibata geçip, ürün ambalajını açmadan servis kurulumu için talepte bulununuz. Servis ve kurulumlar standartlar çerçevesinde yapılmaktadır. Kurulum bedeli gerektiren ürünlerde, kurulum bedeli ve servis ücreti elmacik.com' a ait değildir.

Dağıtım ağınız tüm Türkiye'yi kapsıyor mu?

Elmacik.com' dan Türkiye sınırları dahilinde herhangi bir yere teslim edilmek üzere sipariş verebilirsiniz.

Yurt dışına veya KKTC’ye sipariş verebilir miyim?

Şu anda yalnızca Türkiye sınırları içinde teslimat yapılabilmektedir.

INTERNET SATIŞLARINDA GARANTİ VE İADE

Ürünüm eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Ürün ya da ürünler kutudan eksik çıkarsa kargo sorumlusundan tutanak tutmasını isteyebilir ya da siparişi teslim almayabilirsiniz. Bu durumda lütfen 0850 885 0393 no.lu telefondan Elmacık’ la irtibata geçiniz. Ürünü teslim alır ve kargo teslim tutanağını imzalarsanız, kargo firması tarafından ürünün sağlam olarak teslim aldığınız raporlanacaktır. O nedenle imzanızı atmadan önce mutlaka kontrol ediniz.

Yanlış ürün gelirse ne yapmalıyım?

Yanlış ürün gönderildiğinde lütfen siparişi teslim almayınız, ürünü açmayınız ve 0850 885 0393 no.lu telefondan bizimle irtibat kurunuz.

Ürün kırıksa ya da ambalaj hasarlıysa ne yapmalıyım?

Ürün kutudan kırık ya da hasarlı çıkarsa kargo sorumlusundan tutanak tutmasını isteyebilir ya da siparişi teslim almayabilirsiniz. Bu durumda lütfen 0850 885 0393 no.lu telefondan bizimle iletişime geçiniz.

Ürün arızalıysa ne yapmalıyım?

Ürününüz kutusundan arızalı çıktıysa, çağrı merkezimizden bizi arayarak değişim talebinde bulunabilirsiniz. Ürünü bir süre kullandıktan sonra arızalanırsa, garanti belgesinde bilgileri bulunan yetkili servisten destek isteyerek onarım / değişim ve iade haklarınızdan birini kullanabilirsiniz. Yetkili servis ürün değişimine dair bir rapor verirse; o raporu bize ulaştırdığınız takdirde size yeni ürün gönderilecek veya talebiniz halinde ödemeniz iade edilecektir.

Ürünlerin garanti süresi ne kadar?

elmacik.com' da tüm ürünler en az iki yıllık üretici, sağlayıcı veya ithalatçı garantisi altındadır. Ürününüz arızalanırsa garanti belgenizde yer alan servis hizmetlerini vermekle yükümlü olan firma size bu konuda destek olacaktır.

Memnun kalmazsam ürünü iade edebilir miyim?

İnternet üzerinden yapılan satışlarda, müşterilerimiz üründen vazgeçme nedeniyle, Tüketicinin Koruması hakkındaki kanunda belirtilen, müşterinin 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden ürünü reddetme hakkı dâhilinde iade ve değişim işlemleri yapılabilmektedir.

Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır;

-Her türlü yazılım ve programlar

-Bluray, DVD, VCD, CD ve kasetler (oyun, film, müzik)

-İçinde sarf malzemesi bulunan ürünler

elmacik.com, ürün değişim ve iadelerinde Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunda belirtilen esasları, müşteri memnuniyeti açısından alt sınır olarak kabul eder.

Ürünün kapıda kargo sorumlusuna teslimatı öncesi nakliye esnasında zarar görmemesi için ürünün size teslim edildiği ambalaj ile gönderebilirsiniz. Bu nedenle ürünün ambalajını ürünü teslim aldıktan sonra saklayınız.

Unutmayın, ürün iade ve değişim süreciniz eksik ya da zarar görmüş ürün iadelerinde uzun sürebilecektir. Bunu önlemek için ürünü mutlaka hasarsız ve kutu içeriği, ambalajı zarar görmeden iletmeye çalışınız.

Siparişin beraberinde garanti belgesi çıkmadı ne yapmalıyım?

Ürününüzle beraber gelen fatura garanti belgesi yerine kullanılabilmektedir. Garanti Belgeleri ürün ambalajının içinde olduğundan ambalajın açılması söz konusu değildir. Ürünü teslim aldıktan sonra garanti belgesinin onaylanmasını isteyen müşterilerimiz garanti belgesini sipariş numarasıyla birlikte iletişim bilgilerinden ulaşabilecekleri posta adresimize gönderdikleri takdirde kaşeli, imzalı ve fatura tarihi işlenmiş olarak kendilerine gönderilecektir.

İade durumunda iade tutarı ne zaman hesabıma yatacak?

İade başvurunuz en geç 10 gün içerisinde işleme alınır, ancak bunu takip eden 10 gün içinde alışveriş yaptığınız kredi kartı hesabınıza sipariş bedeliniz iade olacaktır. Tarafımızdan onaylanan iadeler bankanıza gönderilir ve bankalar genellikle 3 iş günü içerisinde ilgili tutarı hesabınıza yansıtır.